Zámer zjednotiť podmienky pôsobenia liečebných pedagógov neprešiel

Ivan Uhliarik Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 5. decembra (TASR) - Úsilie Ivana Uhliarika (KDH) Zjednotiť podmienky pôsobenia liečebných pedagógov a psychológov pracujúcich mimo rezortu zdravotníctva (napr. v rezorte školstva, v sociálnych zariadeniach) neprešla. Plénum dnes nepodporilo návrh novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti z dielne exministra zdravotníctva, ktorý chcel dosiahnuť sprístupnenie ďalšieho vzdelávania rozvinutého v rezorte zdravotníctva aj liečebným pedagógom a psychológom pracujúcim v zariadeniach rezortov školstva a práce, sociálnych vecí a rodiny.

Uhliarik tiež navrhoval uznať na účely ďalšieho vzdelávania ich odbornú prax nadobudnutú v ktoromkoľvek z rezortov, ak mala povahu poskytovania liečebnopedagogickej a psychologickej starostlivosti porovnateľnú s poskytovaním liečebnopedagogickej a psychologickej starostlivosti v rezorte zdravotníctva.

Opozičný poslanec tvrdil, že rezort zdravotníctva na Slovensku disponuje prepracovaným systémom ďalšieho vzdelávania pre zdravotníckych pracovníkov založenom na pevných základoch 60-ročnej histórie prípravy špecialistov pre preventívno-liečebnú starostlivosť o pacientov. V tomto systéme sa podľa jeho slov vzdelávajú nielen zdravotnícki pracovníci rezortu zdravotníctva, ale aj rezortu obrany, vnútra a spravodlivosti.

"V období posledných desiatich rokov sa v ňom dosť významne rozvinula aj odborná báza pre poskytovanie kvalitného ďalšieho vzdelávania určeného pre liečebných pedagógov a psychológov, ktorá je zatiaľ prístupná len liečebným pedagógom a psychológom pracujúcim v rezorte zdravotníctva," vysvetľoval Uhliarik.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.