Prilba na lyžiarskych svahoch pre deti povinná nebude

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Pavelek

Bratislava 5. decembra (TASR) - Povinnosť pre deti mladšie ako 15 rokov povinne nosiť počas lyžovania prilbu sa zavádzať nebude. Podobne ako vlani poslanci Mostu-Híd Gábor Gál a Árpád Érsek ani dnes nepresadili novelu zákona o Horskej záchrannej službe, ktorá mala túto povinnosť zaviesť.

Gál a Érsek chceli právnou normou zvýšiť bezpečnosť osôb pri lyžovaní na lyžiarskej trati a tým aj ochranu ich zdravia a života. Poslanci poukazovali, že obľuba lyžovania a snowbordingu sa stále zväčšuje a rastie aj počet návštevníkov lyžiarskych tratí, medzi ktorými sú aj malé deti. Pri lyžovaní často podľa nich dochádza k vážnym zdravotným úrazom a najmä poraneniam hlavy.

"V záujme zvýšenia bezpečnosti osôb a predovšetkým detí, ochrany ich života a zdravia, je nevyhnutné korigovať správanie sa osôb pri lyžovaní na lyžiarskej trati a platný zákon doplniť o potrebné povinnosti a sankcie za ich porušenie," odôvodňovali svoj návrh bugárovci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.