Ústavný súd zamietol návrh, aby E. Snowden prišiel svedčiť do Nemecka

Edward Snowden Foto: TASR/AP

Berlín 12. decembra (TASR) - Najvyšší súd Nemecka zamietol dnes návrh opozičných strán, ktorý by prinútil vládu umožniť bývalému spolupracovníkovi americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Edwardovi Snowdenovi pricestovať do Berlína svedčiť o aktivitách tejto organizácie.

Opoziční Zelení a Ľavica by chceli, aby parlamentný panel vyšetrujúci aktivity NSA vypočúval osobne Snowdena. Nemecká vláda však nechce povoliť jeho cestu do Nemecka s odôvodnením, že by to mohlo poškodiť vzťahy spolkovej republiky s USA, informovala tlačová agentúra AP.

Nemecký spolkový ústavný súd dnes uviedol, že napadnutie postoja vlády dvoma opozičnými stranami zamietol ako právne neprípustné.

Vládne strany zastúpené vo vyšetrujúcom parlamentnom paneli navrhli, aby bol Snowden vypočutý v Moskve, on však cez právnika reagoval, že bude odpovedať na otázky parlamentného panelu, iba ak bude môcť pricestovať do Nemecka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.