HN: S odstupným z funkcie odišli Zvolenská, Senčák a aj Paška

Pavol Paška Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 23. decembra (TASR) - Pavol Paška, Martin Senčák či Zuzana Zvolenská z funkcie odišli so slušným odstupným, napriek prešľapom, ktoré sa udiali v ich rezortoch. Podpredseda Smeru Pavol Paška sa vzdal funkcie predsedu Národnej rady a zároveň i mandátu poslanca koncom novembra. Napriek tomu mu "patrí plat poslanca ešte tri mesiace po zániku jeho poslaneckého mandátu, ostatné platové záležitosti boli zastavené," uviedla Soňa Pötheová-Bullová z kancelárie Národnej rady. Zákon o platových pomeroch totiž z krátením prémií v prípade prešľapov nepočíta.

Zákon rovnako ochránil bývalú ministerku zdravotníctva. "Zuzane Zvolenskej patrí plat ešte tri mesiace po skončení výkonu funkcie člena vlády," hovorí Martina Šoltésová z tlačového odboru ministerstva. Naprázdno neodišiel ani vedúci služobného úradu ministerstva zdravotníctva Martin Senčák, ktorému tiež patrí odstupné vo výške trojnásobku funkčného platu, píše denník HOSPODÁRSKE NOVINY na strane 12 v článku ""Odchodné" dostal aj Paška".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.