Rozprávková klasika sa nám nezunuje, pripomína nám chvíle detstva

V roku 1953 sa narodila česká divadelná a filmová herečka LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ, známa ako Popoluška z filmovej rozprávky Tři oříšky pro Popelku z roku 1973. Foto: Youtube.com

Bratislava 23. decembra (TASR) – Za tým, že stále radi pozeráme počas vianočných sviatkov tie isté rozprávky je sentiment, ktorý nám pripomína detstvo. Psychológ Miloš Poštek tak vysvetľuje fakt, prečo sú stále v obľube desaťročia staré rozprávky, ktoré na televíznych obrazovkách nebudú chýbať ani počas týchto vianočných sviatkov.

"Pripomínajú nám čarovné časy, keď sme boli ako deti šťastní, bezstarostní a Vianoce pre nás predstavovali symbol niečoho výnimočného, niečoho, čo sa naozaj môže zopakovať iba raz za rok," uviedol Poštek. Nemyslí si pritom, žeby rozprávky, ktoré sa nakrúcajú v súčasnosti boli menej kvalitné ako tie, ktoré vznikli pred rokmi. "Ich nevýhodou je však to, že s nimi nie sú spojené práve tie emócie detstva, keď sme tie rozprávky hltali a tešili sa na ne," povedal psychológ.

Sentiment a spojenie Vianoc s rozprávkami sa podľa neho zachová aj v budúcnosti. Priznáva pritom, že súčasné deti si už Vianoce budú spájať s inými rozprávkovými príbehmi a zmenia sa aj médiá, cez ktoré "nasávame" vianočnú atmosféru. "No pocit šťastného detstva, ktorý v nás vedia rozprávky vyvolať, ten ostane," skonštatoval psychológ Miloš Poštek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.