Film Šialené interview napokon uvedú v obmedzenom počte kín

Pútač na film Šialené interview. Foto: TASR/AP

New York 24. decembra (TASR) - Filmová spoločnosť Sony Pictures Entertainment v utorok oznámila, že americkú snímku Šialené interview napokon v kinách uvedie. S odvolaním sa na riaditeľa štúdia Michaela Lyntona o tom informovala agentúra Associated Press.

Lynton ďalej uviedol, že satirickú komédiu uvedú v "obmedzenom počte kín" 25. decembra, teda v pôvodne plánovaný deň premiéry. Podľa Lyntona spoločnosť zároveň hľadá spôsob, ako film uviesť v ďalších kinách a prostredníctvom ďalších platforiem. Presný počet kín, v ktorých budú snímku o atentáte na severokórejského lídra Kim Čong-una od štvrtka premietať, nie je zatiaľ známy.

"Nikdy sme sa nezriekli plánov uviesť Šialené interview. Dúfame, že toto je len prvý krok v rámci uvedenia filmu na verejnosti, a sme hrdí, že ju verejnosti sprístupňujeme a že sme sa postavili tým, ktorí sa pokúsili potlačiť slobodu prejavu," uviedol Lynton.

Spoločnosť Sony Pictures tak postupne zmenila názor, keď po hackerskom útoku na počítačové siete filmového štúdia a teroristické hrozby zo strany kyberútočníkov zrušila plány uviesť komédiu do kín. O najnovšom rozhodnutí štúdia sa pochvalne vyjadril aj americký prezident Barack Obama, ktorý zrušenie premietania ostro kritizoval. "Prezident víta rozhodnutie Sony povoliť premietanie filmu. Ako prezident uviedol, sme krajina, ktorá verí v slobodu prejavu a právo na umeleckú tvorbu. Rozhodnutie Sony a príslušných kín umožňuje ľuďom urobiť si na film svoj vlastný názor, a my tento výsledok vítame," uviedol Obamov hovorca Eric Schultz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.