Výstraha pred silným vetrom na horách platí aj počas Štedrého dňa

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 24. decembra (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred silným vetrom na horách, ktorý sa dnes očakáva na väčšine územia Slovenska okrem juhozápadu a krajného východu. Na severe Slovenska bude veterno aj počas Prvého sviatku vianočného.

Pre časti Žilinského, Prešovského a Banskobystrického kraja platí až do dnešnej 23.00 h výstraha 2. stupňa. Na hrebeňoch hôr sa tam očakáva výskyt silného vetra s priemernou rýchlosťou nad 20 metrov za sekundu, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 28 až 38 metrov za sekundu. Meteorológovia upozorňujú, že v tejto oblasti môže nárazový vietor na horách fúkať aj počas rána a predpoludnia 25. decembra.

Pre Trenčiansky, Košický a Nitriansky kraj je do dnešnej 23.00 h vydaná výstraha prvého stupňa, keďže sa na hrebeňoch môže vyskytnúť vietor s priemernou rýchlosťou nad 15 metrov za sekundu. V nárazoch môže fúkať rýchlosťou 18 až 28 metrov za sekundu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.