Američan zadržiavaný v Iráne prerušil hladovku

Amir Hekmati Foto: TASR/AP

Flint 24. decembra (TASR) - Bývalý príslušník amerického vojenského námorníctva Amir Hekmati, ktorý si v Iráne odpykáva desaťročný trest za "spoluprácu s nepriateľskými vládami", prerušil hladovku po tom, čo sa miestne úrady rozhodli znovu zaoberať jeho prípadom. S odvolaním sa na rodinu Amira Hekmatiho o tom informovala agentúra Associated Press.

Tridsaťročný Hakmati uviedol povedal 16. decembra v telefonickom rozhovore svojej rodine, že začína hladovku. Zároveň nadiktoval list americkému prezidentovi Barackovi Obamovi, v ktorom ho žiada, aby na jeho prípad nezabudol. "Každý deň sa prebúdzam s vierou, že príde správa o mojom prepustení. Každý večer zaspávam v sklamaní," uvádza Hekmati v liste.

Predstavitelia väznice Evin prisľúbili, že "prijmú určité kroky na opätovné prejednanie veci príslušnými úradmi iránskej vlády".

Hekmatiho zatkli v Iráne v roku 2011 na základe obvinení zo špionáže, ktoré USA považujú za falošné. Pôvodný trest smrti mu neskôr zmiernili na desaťročný trest vo väzení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.