Nemocnice a ústavy v Bratislave majú pre pacientov sviatočné menu

Foto: TASR

Bratislava 24. decembra (TASR) – Akútni pacienti budú Štedrý večer v Bratislave tráviť v nemocniciach a ústavoch. Tým, čo nemusia držať diéty, budú podávať tradičnú štedrú večeru, pre deti prichystali sponzori a školáci darčeky. Pacienti, ktorým to zdravotný stav dovoľuje, odišli na sviatky za rodinou.

"Budeme podávať kapustnicu, obaľované rybie filé, zemiakový šalát, koláčiky a ovocie," povedala pre TASR hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava (DFNsP) Dana Kamenická. Počas sviatkov býva podľa nej v nemocnici okolo 70 až 100 detí, pre ktoré sú pod vianočným stromčekom na každej klinike pripravené darčeky. Na Klinike detskej hematológie a onkológie strávia deti Vianoce s príbuznými.

Rodičia a príbuzní môžu kedykoľvek počas Vianoc prísť za deťmi do Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). "Detské oddelenia po prvýkrát zdobia aj vianočné stromčeky," informovala TASR hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská. Okrem tradičnej večere tu budú podávať aj slávnostné raňajky a obed. "Ráno podávame vianočku, na obed šošovicovú polievku," dodala.

Takmer všetky deti z Detského kardiocentra Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) odcestovali na sviatky domov. Podobne je to aj u dospelých pacientov NÚSCH. "Osobitní režim zostáva na Oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny a na Oddelení akútnej kardiológie-koronárnej starostlivosti. Pacienti, ktorí nemajú prísny diétny režim, dostanú štedrú večeru tak ako doma," povedala pre TASR hovorkyňa NÚSCH a Detského kardiocentra NÚSCH Dobroslava Krajačičová.

V Národnom onkologickom ústave pripravili pre pacientov na diéte ľahšiu alternatívu sviatočnej večere. "Namiesto kapustnice budeme podávať kyslú polievku, vyprážanú rybu nahradí varená," poznamenal riaditeľ ústavu Jozef Dolinský.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.