Na Štedrý deň je v službe vyše tisíc železničiarov

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 24. decembra (TASR) - Štedrý deň strávi v práci aj viac ako tisíc železničiarov. Či už sú to rušňovodiči, vlakvedúci alebo pokladníci na železničných staniciach.

Všetci budú podľa hovorkyne Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Jany Morháčovej pomáhať ľuďom dopraviť sa vlakom za rodinami a blízkymi k štedrovečernému stolu. Počas dnešného dňa i noci tak bude slúžiť približne 500 vlakvedúcich, zhruba 500 rušňovodičov a 80 pokladníkov.

Napríklad na Hlavnej stanici v Bratislave budú predávať lístky štyri pokladníčky. "Ich skúsenosti z minulých rokov zo sviatočnej služby sú väčšinou pozitívne. Mnohí cestujúci sa napriek zhonu zastavia, zaželajú všetko dobré či venujú úsmev," opísala Morháčová.

Vlakvedúci budú ako aj po iné dni kontrolovať cestovné lístky či radiť ľuďom možné prípoje. Rušňovodiči sa zase aj na Štedrý deň musia počas jazdy maximálne sústrediť a dbať o bezpečnosť cestujúcich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.