V Hongkongu sa opäť začali protesty, polícia zatkla 12 demonštrantov

Prodemokratickí demonštranti v luxusnej nákupnej štvrti Mongkok v Hongkongu Foto: TASR/AP

Hongkong 25. decembra (TASR) - Hongkonská polícia oznámila, že v noci nadnes zatkla 12 demonštrantov, ktorí v štvrti Mongkok zablokovali niekoľko cestných komunikácií. Do tejto mestskej časti sa totiž znovu vrátili prodemokratickí demonštranti, ktorí ju nedávno po dobu vyše dvoch mesiacov v počte stoviek osôb okupovali.

Polícia vo svojom vyhlásení uviedla, že jej príslušníci použili na rozohnanie protestnej akcie paprikový sprej i obušky a uvedených demonštrantov zatkli na základe obvinení z fyzického napadnutia policajta či neschopnosti preukázať svoju totožnosť. Podľa komuniké utrpeli pri tejto služobnej akcii zranenia dvaja policajti.

V priebehu jesene okupovali tri rušné štvrte Hongkongu tisícky protestujúcich s požiadavkou, aby si obyvatelia tohto poloautonómneho mesta na juhu Číny mohli v roku 2017 slobodne zvoliť najvyššieho predstaviteľa exekutívy z otvorenej kandidátky.

Čínski predstavitelia však požadujú, aby kandidátov na hongkonského lídra vybral špeciálne na to určený výbor lojálny Pekingu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.