Stránka tajnej služby SIS sa ľuďom páči

Na snímke budova SIS v Bratislave, archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 5. januára (TASR) - Nová internetová stránka Slovenskej informačnej služby (SIS) oslávila na záver roka 2014 rok od svojho spustenia. Už pred vianočnými sviatkami v decembri 2013 po jej spustení zaznamenali o ňu veľký záujem.

TASR o tom informoval hovorca SIS Branislav Zvara. "Hlavným dôvodom vzniku novej webovej stránky bola snaha našej spravodajskej služby poskytnúť verejnosti o jej činnosti všetky informácie, ktoré nám umožňujú zverejniť príslušné zákony. Verejnosť má možnosť presvedčiť sa, že internetová stránka našej spravodajskej služby s novou grafikou, upravenou štruktúrou a rozšírením svojho obsahu ponúka kvalitatívne inú prezentáciu v internetovom priestore," uviedol Zvara.

Oficiálna stránka Slovenskej informačnej služby Foto: sis.gov.sk

Ide o druhú podobu stránky od jej vzniku, keď sa začalo takouto formou komunikovať s odbornou i laickou verejnosťou. Súčasťou novej internetovej stránky je už od roku 2011 po tretí raz aj odtajnená časť Správy o činnosti SIS za rok 2013, ktorú riaditeľ SIS Ján Valko predniesol v pléne NR SR. Návštevníci webovej stránky si mohli všimnúť aj rubriku Aktuality, respektíve O nás, kde v predvianočnom období minulého roku pribudol napríklad Etický kódex SIS - prvý od vzniku spravodajskej služby.

"Po spustení stránky sme o ňu zaznamenali enormný záujem.  Nasledujúce dni po spustení jej novej verzie, napriek ich sviatočnému charakteru potvrdili tento záujem, keď sa návštevnosť stránky oproti minulosti niekoľkonásobne zvýšila. Nová internetová stránka SIS bola vytvorená výlučne zo zdrojov a kapacít našej spravodajskej služby s nákladmi na jej vytvorenie vo výške 350 eur," dodal Zvara.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.