Pozor na cestách! Niekde sa stále tvoria snehové jazyky a záveje

Ilustračné foto Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 6. januára (TASR) - Silný nárazový vietor stále spôsobuje problémy na niektorých úsekoch ciest, kde sa tvoria snehové jazyky a záveje. Ide najmä o horské priechody (HP) Čertovica a Vrchslatina. Ďalej na úsekoch ciest I/18 Pusté Pole, II/567 Čabalovce - Výrava, III/53004 Bajerovce, III/54306 - Šarišské Sokolovce a na cestách v okolí Medzilaboriec, Nižnej Šebastovej, Chminianskej Novej Vsi a v okresoch Martin a Turčianske teplice.

Slovenská správa ciest (SSC) na svojej webovej stránke zjazdnosť.sk informuje aj o zľadovatenom snehu v úsekoch ciest I/54 Moravské Lieskové - Nové Mesto nad Váhom, I/61 Horná Streda - Štvrtok, II/504 Očkov - Nové Mesto nad Váhom, II/507 Ducové, II/515 - Nové Mesto nad Váhom - Kočovce, II/581 Dubník - Nové Mesto nad Váhom a na cestách III. triedy v obvode Nové Mesto nad Váhom, Čebovce (okres Veľký Krtíš). Snehové reťaze si vodiči musia pripraviť na ceste II/584 v úseku Srdiečko - Bystrá.

POZRITE SI TIEŽ:

Chystáte sa niekam autom? Pozrite si dopravnú situáciu

Horský priechod Šútovce je uzavretý pre vozidlá dlhšie ako 10 m a HP Zbojská pre vozidlá nad 3,5 t. Úseky ciest I/64 Nitrianske Pravno - Fačkovské sedlo a I/59 Korytnica - Ružomberok sú tiež uzavreté pre vozidlá dlhšie ako 10 m.

Cestári upozorňujú, že pre nízku teplotu sa na mokrých alebo vlhkých vozovkách môže vytvárať poľadovica.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.