Zákon o neprimeraných podmienkach nie je problém obísť, tvrdí PKS

Prezident PKS Daniel Poturnay. Foto: FOTO TASR/Martin Baumann

Bratislava 6. januára (TASR) - Zákon o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch, ktorých predmetom sú potraviny, je národnou legislatívou, preto nie je problém jeho ustanovenia obísť. Uviedol to v rozhovore pre TASR prezident Potravinárskej komory Slovenska (PKS) Daniel Poturnay.

"Myslím si preto, že paradoxne najviac postihuje práve slovenských dodávateľov, teda tých, ktorým by mal byť nápomocný," zdôraznil pri hodnotení pôsobenia zákona v praxi.

Porušenie ustanovení tohto zákona podľa neho nie je dokonca možné v niektorých prípadoch ani sankčne postihovať. "Ide najmä o nedodržanie lehoty splatnosti faktúr," dodal.

Potravinárska komora Slovenska je záujmové združenie právnických osôb založené potravinárskymi firmami pôsobiacimi na Slovensku s cieľom spolupracovať pri obhajovaní spoločných záujmov potravinárskeho priemyslu na úrovni štátnych a mimovládnych inštitúcií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.