USA a Kuba budú rokovať o normalizácii vzťahov v Havane 21. januára

Americký prezident Barack Obama (vľavo) a kubánsky prezident Raúl Castro si podávajú ruky na smútočnej rozlúčke s bývalým juhoafrickým prezidentom a bojovníkom proti apartheidu Nelsonom Mandelom na štadióne FNB v černošskej štvrti Soweto v Johannesburgu 10. decembra 2013, kde sa v roku 2010 konalo finále majstrovstiev sveta vo futbale. Foto: TASR/AP

Washington 9. januára (TASR) - Spojené štáty vyšlú na rokovania o migrácii a normalizácii svojich vzťahov s Kubou, ktoré sa uskutočnia v Havane v dňoch 21.-22. januára, delegáciu na vysokej úrovni. Povedie ju vedúca diplomatka ministerstva zahraničných vecí pre Latinskú Ameriku Roberta Jacobsonová, informovala vo štvrtok hovorkyňa ministerstva Jen Psakiová.

Podľa jej slov sa rozhovory sústredia na "vytvorenie bezpečnej, legálnej a disciplinovanej migrácie medzi USA a Kubou". Chcú však tiež pokročiť v procese obnovenia americko-kubánskych vzťahov, ktorý po vyše 50 rokoch odcudzenia iniciovali v decembri prezidenti oboch krajín, Barack Obama a Raúl Castro.

Ostatné stretnutie USA a Kuby k migrácii sa konalo vo Washingtone v júli 2014, uviedla tlačová agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.