Kamerunskí vojaci zabili 143 bojovníkov Boko Haramu

Na videosnímke je líder nigérijskej extrémistickej islamistickej sekty Boko Haram Abubakar Šekau. Foto: TASR/AP

Yaoundé 13. decembra (TASR) - Kamerunskí vojaci zabili najmenej 143 bojovníkov nigérijskej islamistickej organizácie Boko Haram. Oznámila to dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na kamerunskú vládu.

Povstalci zahynuli počas pondelkového útoku kamerunskej armády na vojenský tábor na severe Kamerunu. Kamerunskí vojaci tak uštedrili Boko Haramu doposiaľ najväčšiu porážku.

"Teroristi stratili 143 životov a dôležité vojenské vybavenie pozostávajúce z útočných pušiek rôznych značiek, ťažkých zbraní a nábojov všetkých kalibrov," uviedol kamerunský minister komunikácií Issa Tchiroma Bakary.

Armáda údajne pri pondelkovom útoku pri meste Kolofata stratila len jedného vojaka, zatiaľ čo štyria ďalší utrpeli zranenia. Ministrove tvrdenia nebolo bezprostredne možné overiť z nezávislých zdrojov.

Extrémistická skupina Boko Haram bojuje za vytvorenie islamistického štátu na severe Nigérie, kde len vlani zabila tisíce ľudí.

Jej bojovníci často prechádzajú cez hranicu do susedného Kamerunu, kde taktiež podnikajú útoky. Údajný líder Boko Haramu nedávno pohrozil Kamerunu vystupňovaním násilností, ak táto krajina nezruší svoju ústavu a nezavedie islam ako svoje štátne náboženstvo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.