Novotný chce výstavbu novej nemocnice riešiť na zdravotníckom výbore

Viliam Novotný Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 13. januára (TASR) - Témou výstavby novej nemocnice v Bratislave by sa mohol zaoberať parlamentný výbor pre zdravotníctvo. Poslanec a jeho člen Viliam Novotný (nezaradený) chce na najbližšom zasadnutí výboru pre zdravotníctvo (22.1.) opätovne požiadať ministerstvo zdravotníctva o podklady k projektu financovania a návratnosti investície novej nemocnice.

"Odtajnená štúdia potvrdila moje podozrenia, že exministerka Zuzana Zvolenská mesiace klamala verejnosť. Zo štúdie vyplýva, že nemocnica, postavená ako PPP, si na svoju výstavbu nezarobí z prevádzkového zisku. Navyše nebude postavená v roku 2017 ako Zvolenská sľubovala, ale najskôr v roku 2020," povedal Novotný.

Viacerí opoziční poslanci ešte v pondelok avizovali, že chcú dostať túto tému na pôdu parlamentu. Po tom, čo v pondelok (12.1.) ministerstvo zdravotníctva zverejnilo doteraz tajnú štúdiu obhajujúcu výstavbu zariadenia formou PPP projektu, zástupcovia SaS, Oľano a NOVA oznámili, že navrhnú túto tému ako osobitný bod programu najbližšej schôdze Národnej rady SR. Novotný im avizoval podporu. Pokiaľ neprejde, budú iniciovať mimoriadnu schôdzu.

Ministerstvo zdravotníctva kritiku časti opozície odmietlo. Diskusiu s laickou ani odbornou verejnosťou či zamestnancami súčasnej nemocnice nevylúčilo. "Ministerstvo je otvorené, ktokoľvek má záujem prísť sa informovať, určite mu otázky veľmi radi zodpovieme," reagovala jeho hovorkyňa Martina Šoltésová.

Nová nemocnica má byť súčasťou projektu BioMedPark-u, ktorý hovorí o vybudovaní univerzitnej nemocnice, biomedicínskeho vedeckého parku SAV, nových priestorov Lekárskej fakulty a Farmaceutickej fakulty UK. Zariadenie za asi štvrť miliardy eur má stáť v súčasnom areáli Nemocnice sv. Michala na bratislavskej Patrónke.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.