Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva hľadá talentované deti

Ilustračná fotka základnej školy. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Sabinov 13. januára (TASR) – Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove spolu s internetovým portálom www.iqkids.sk vyhlasuje súťaž pod názvom Talent základných škôl, ktorá sa ukskutoční v šarišskom regióne vo februári. 

„Cieľom súťaže je na základe vypracovania úloh preveriť logický úsudok, matematický a priestorový úsudok, ako aj verbálne myslenie žiakov základných škôl regiónu Šariš. Súťaž je určená deťom, ktoré navštevujú šiesty až deviaty ročník všetkých typov tried - matematické, športové, triedy pre nadaných žiakov, ako aj klasické triedy miest Prešov, Veľký Šariš, Sabinov, Lipany a obce Šarišské Michaľany,“ uviedol jeden z organizátorov Ľuboš Lukáč.

Súťaž sa najskôr uskutoční od 6. do 11. februára v školskom kole. Organizátor podľa Lukáča škole doručí testy elektronickou formou, zvyšok prebehne v réžii školy. Druhé finálové kolo sa uskutoční 18. februára v zasadačke Mestského úradu v Prešove. Do finálového kola deleguje škola troch finalistov spomedzi testovaných žiakov, ktorí zvíťazili v školskom kole. Taktiež bude možné zaregistrovať školu online, formou elektronickej prihlášky nachádzajúcej sa na informačnom portáli www.iqkids.sk. Prihlásiť školu môže jej riaditeľ najneskôr do 30. januára 2015.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.