Vláda vytvorila exšéfovi SAV Pastorekovi funkciu splnomocnenca

Tlačová konferencia Slovenskej akadémie vied (SAV) pri príležitosti slávnostného dokončenia hrubej stavby Pavilónu materiálových vied v rámci budovania Centra aplikovaného výskumu nových materiálov a transferu technológií 31. marca 2014 v Bratislave. Na predseda SAV Jaromír Pastorek. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 14. januára (TASR) - Odchádzajúci predseda Slovenskej akadémie vied (SAV) Jaromír Pastorek sa stane splnomocnencom vlády pre výskum a inovácie. Kabinet o tom rozhodol na svojom dnešnom rokovaní. Ide o nový post splnomocnenca, ktorého štatút dnes rovnako vláda schválila.

Splnomocnencom sa stane od štvrtka 15. januára po tom, ako ho z pozície predsedu SAV odvolá prezident Andrej Kiska.

Hlavnou úlohou splnomocnenca je zabezpečiť koordináciu plnenia úloh v oblasti podpory a rozvoja výskumu a inovácií v súlade so Stratégiou výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu SR a ďalšími relevantnými stratégiami, programami a plánmi v komparácii so smerovaním EÚ v oblasti výskumu a inovácií, najmä v zapájaní sa subjektov SR do Európskeho výskumného a inovačného priestoru.

Delegáti Snemu SAV ešte vlani 18. decembra na mimoriadnom rokovaní odsúhlasili návrh na odvolanie Pastoreka z funkcie. Kritici mu nevyčítali len rozpočet SAV na rok 2015, ale aj to, že nezastupoval vedcov tak, ako by mal, či zlú komunikáciu vo vnútri inštitúcie. Na jeho miesto nastúpi Pavol Šajgalík, ktorého by mal prezident vymenovať tiež vo štvrtok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.