Vrbové plánuje zrušiť mestskú políciu

Ilustračná fotografia Foto: TASR

Vrbové 14. januára (TASR) – Vo Vrbovom pri Piešťanoch plánuje radnica zrušiť mestskú políciu. Návrhom na všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o ukončení činnosti mestského poriadkového útvaru by sa mali poslanci podľa slov primátorky Emy Maggiovej zaoberať na svojom zasadnutí koncom januára.

Mestská polícia je, ako uviedla primátorka, nefunkčná, má obsadené iba tri miesta z piatich. Tento stav neumožňuje policajtom plnohodnotný výkon práce, nemôžu sa striedať ani pôsobiť v požadovanom rozsahu.

"Okrem toho nám ide aj o šetrenie finančných prostriedkov. Mestská polícia nás vyjde ročne asi 70.000 eur," povedala primátorka, ktorá je vo funkcii iba od 2. januára 2015. Dodala, že aktuálny návrh nie je prvý, zrušením mestskej polície sa zaoberalo zastupiteľstvo už aj v predošlých volebných obdobiach. Ak by teraz návrh prešiel, ušetrené financie by smerovali do investičných akcií v meste. Polícia by mala skončiť činnosť pravdepodobne k máju tohto roka. Fungovala od roku 1991.

Vo Vrbovom plánujú posilniť v prvom rade kamerový systém, preto sa Maggiová neobáva, že by absenciu mestských policajtov obyvatelia výraznejšie pocítili. Počíta totiž aj s užšou spoluprácou štátnej polície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.