Podnikateľom už pridelí kód registračnej pokladnice každý daňový úrad

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 13. januára (TASR)– Podnikatelia už môžu požiadať o pridelenie daňového kódu pokladnice (DKP) pre elektronickú registračnú pokladnicu (ERP) na ktoromkoľvek daňovom úrade (DÚ) na Slovensku, nielen na miestne príslušnom DÚ podľa sídla firmy. V takom prípade musia počítať s tým, že DKP nedostanú na počkanie.

"V súčasnosti pridelí podnikateľovi daňový kód elektronickej registračnej pokladnice ktorýkoľvek daňový úrad, subjekt za týmto úkonom nemusí vycestovať. Správca dane má na pridelenie 30-dňovú zákonnú lehotu. Pracovníci daňových úradov sa však budú snažiť skrátiť túto lehotu a vybaviť DKP v čo najkratšom možnom čase," ubezpečila hovorkyňa finančnej správy (FS) Patrícia Macíková.

Doteraz mohli daňové subjekty žiadať o pridelenie DKP iba na miestne príslušnom daňovom úrade a za jeho vybavením museli často vycestovať do iného mesta, sídla miestne príslušného daňového úradu. Úkon tam vybavili v rámci klientskej zóny spravidla na počkanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.