Strednú školu vo Vranove evakuovali pre údajnú bombovú hrozbu

Obchodnú akadémiu a gymnázium vo Vranove nad Topľou museli 15. januára 2015 dopoludnia opustiť stovky žiakov spolu s učiteľmi. Postaral sa o to anonym, ktorý nahlásil, že v školskej budove sa nachádza bomba. Na videosnímke policajné auto pred budovou obchodnej akadémie a gymnázia vo Vranove nad Topľou. Foto: TASR - Tomáš Doboš

Vranov nad Topľou 15. januára (TASR) - Obchodnú akadémiu a gymnázium vo Vranove nad Topľou museli dnes dopoludnia opustiť stovky žiakov spolu s učiteľmi. Postaral sa o to anonym, ktorý nahlásil, že v školskej budove sa nachádza bomba.

Obchodnú akadémiu a gymnázium vo Vranove nad Topľou museli 15. januára 2015 dopoludnia opustiť stovky žiakov spolu s učiteľmi. Postaral sa o to anonym, ktorý nahlásil, že v školskej budove sa nachádza bomba. Na videosnímke policajné autá pred budovou obchodnej akadémie a gymnázia vo Vranove nad Topľou. Foto: TASR - Tomáš Doboš

Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová, muži zákona momentálne prehľadávajú obe školy sídliace v spoločných priestoroch. K nálezu výbušnej látky či inému podozrivému predmetu zatiaľ nedošlo.

Policajnému pyrotechnikovi by mal prísť na pomoc v týchto chvíľach psovod so služobný psom, ktorý je trénovaný na vyhľadávanie výbušnín. Na miesto zásahu povolali aj príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.