Prezident vymenoval nového predsedu SAV Pavla Šajgalíka

Pavol Šajgalík, predseda SAV Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 15. januára (TASR) - Prezident Andrej Kiska dnes odvolal Jaromíra Pastoreka z funkcie predsedu Slovenskej akadémie vied (SAV). Zároveň vymenoval za nového šéfa výskumnej inštitúcie Pavla Šajgalíka.

O výmene na predsedníckej stoličke rozhodli členovia Snemu SAV, ktorí ešte 18. decembra minulého roka na mimoriadnom rokovaní navrhli vtedajšieho šéfa Pastoreka odvolať. Kritici mu nevyčítali len rozpočet SAV na rok 2015, ale aj to, že nezastupoval vedcov tak, ako by mal, či zlú komunikáciu vo vnútri inštitúcie.

Delegáti snemu zároveň 7. januára na mimoriadnom rokovaní rozhodli, že novým predsedom SAV bude Šajgalík. Ten dovtedy zastával funkciu podpredsedu SAV pre ekonomiku. Šajgalík získal podporu 71 percent členov snemu.

Pastorek sa po novom stane splnomocnencom vlády pre výskum a inovácie. Vláda o tom rozhodla na stredajšom (14.1.) rokovaní. Ide o nový post splnomocnenca, ktorého štatút v stredu vláda schválila tiež.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.