Pápež pricestoval do Manily, chce vyslať posolstvo milosrdenstva

Pápež František zdraví veriacich počas príchodu do srílanského mesta Madhu 14. januára 2015. Svätý otec sa v Madhu v tamilskej oblasti, 320 kilometrov na sever od hlavného mesta, pomodlí v svätyni uctievanej Sinhálcami i Tamilmi. Vo štvrtok ráno pápež odcestuje zo Srí Lanky na Filipíny, ktoré sú najväčšou katolíckou krajinou v Ázii. Foto: TASR/AP

Manila 15. januára (TASR) - Pápež František pricestoval dnes na Filipíny. Po Srí Lanke ide o druhú a zároveň poslednú zastávku na jeho týždňovom ázijskom turné, informovala agentúra Reuters.

Pápež chce počas návštevy Filipín vyslať posolstvo milosrdenstva a súcitu s miliónmi chudobných Filipíncov vrátane tých, ktorých vlani zasiahol najsilnejší tajfún v dejinách krajiny.

Filipíny, najľudnatejšia katolícka krajina Ázie, pri príležitosti Františkovej návštevy spustila rozsiahlu bezpečnostnú operáciu. V metropole Manila a v provincii Leyte, ktorú hlava katolíckej cirkvi plánuje navštíviť cez víkend, bolo nasadených zhruba 50.000 vojakov a policajtov.

František je tretím pápežom, ktorý navštívil túto - po Brazílii a Mexiku - tretiu najväčšiu katolícku krajinu na svete. Približne 80 percent zo 100 miliónov Filipíncov je katolíckeho vierovyznania, čo predstavuje polovicu celkového počtu katolíkov v Ázii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.