PREMIÉR: Prioritami 2. sociálneho balíka budú pracovné miesta a rodiny

Z tlačovej konferencie predsedu vlády SR Roberta Fica (na snímke) a podpredsedu vlády a ministra financií SR Petra Kažimíra na témy Aktuálne výsledky hospodárenia krajiny, Splnenie ďalšieho opatrenia zo sociálneho balíčka – daňové úľavy pre firmy investujúce do vedy a výskumu, 2. januára 2015 v Bratislave. Foto: TASR

Bratislava 15. januára (TASR) – Druhý balík sociálnych opatrení, s ktorým príde vláda v priebehu tohto roka, by mal prioritne smerovať na podporu pracovných miest a mladých rodín. Jeho konkrétny obsah však bude známy až vtedy, keď budú zverejnené nové prognózy vývoja ekonomiky a výberu daní. V rozhovore pre TASR to uviedol premiér Robert Fico (Smer-SD).

"Predpokladám, že 31. marca by sa naformulovali prvé opatrenia. Tieto by sme potom predložili najprv na predsedníctvo Smeru-SD a to by potom zvolalo snem. Viem si predstaviť, že by sme mohli začať druhý balík realizovať niekedy v druhom polroku 2015," pokračoval s tým, že pracovný snem vládnej strany by sa mal uskutočniť rovnako ako vlani bezprostredne pred letnými prázdninami. Suma, ktorú vláda na tieto opatrenia vyčlení, vyjde až z nových prognóz.

Nové opatrenia by mali podľa Fica priniesť čo najviac efektov súčasne. "Diskutujeme napríklad, ako podporiť súčasne mladé rodiny aj domáci cestovný ruch. Ako by štát mohol aktívne pomôcť mladej rodine, deťom v tej rodine, a súčasne podporiť cestovný ruch v rekreačných zariadeniach na Slovensku. Máme nejaké nápady," konštatoval premiér, bližšie ich ale zatiaľ nešpecifikoval.

Pripomenul prvý sociálny balík z minulého roka, ktorý sa podľa neho postupne napĺňa. "Ak sme v júli 2014 prijali 15 záväzkov, chcem zagarantovať, že všetky budú dôsledne dodržané," avizoval. Splnených je doteraz 8 až 9 z nich, ďalšie budú pribúdať v najbližšom období. Ako posledné sa budú realizovať tie, ktoré by mali platiť od 1. januára 2016 – platba DPH podnikateľmi až po úhrade faktúry a zníženie cien plynu pre domácnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.