Autoservis na rohu Račianskej a Pionierskej v Bratislave nahradia byty

Ilustračné foto

Bratislava 24. januára (TASR) – Na mieste dnešnej predajne a servisu osobných automobilov v bratislavskej časti Nové Mesto by mal v najbližších rokoch vzniknúť polyfunkčný objekt s 50 bytmi. Počíta s tým zámer spoločnosti Junis Development, ktorý predložila Slovenskej agentúre životného prostredia (SAŽP).

Komplex vyrastie v nároží ulíc Račianska a Pionierska. "Objekt je navrhnutý ako kompaktná dvojpodlažná hmota s funkciou občianskej vybavenosti, z ktorej vyrastajú objemy bytových podlaží vytvárajúce na streche podnože 'dvor ' s vegetačnou strechou slúžiacou ako relaxačný priestor pre obyvateľov navrhovanej stavby," uvádza navrhovateľ v zámere.

Na bývanie má byť určených 50 bytových jednotiek v skladbe dva jednoizbové, 12 dvojizbových, 27 trojizbových a deväť štvorizbových bytov. Súčasťou projektu je aj výstavba podzemnej trojpodlažnej parkovacej garáže, pričom investor ráta so vznikom 141 parkovacích miest.

Na prvom podlaží parteru plánuje spoločnosť vytvoriť obchodný priestor s výmerou 926 štvorcových metrov (m2) a predpokladaným počtom 12 zamestnancov. Druhé podlažie prinesie prenajímateľné kancelárske priestory na ploche 925 m2, v ktorých by mohlo nájsť prácu 50 ľudí.

Výstavba objektu by sa mala začať v marci 2016 a investor ju hodlá ukončiť vo februári 2018. Náklady na jej realizáciu odhadol približne na 8,3 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.