Troch prevádzačov z Rakúska odsúdil maďarský súd na rok väzenia

Ilustračné foto Foto: Ilustračné foto

Budapešť 27. januára (TASR) - Okresný súd v maďarskom meste Segedín odsúdil na rok väzenia trojicu prevádzačov, z ktorých jeden je občanom Rakúska a dvaja sú bez štátnej príslušnosti. Muži žijúci vo Viedni chceli 16. januára prepašovať 15 utečencov, informovala dnes agentúru MTI hlavná prokuratúra Čongrádskej župy.

Súd trojicu, ktorá si za odvoz pýtala od každého utečenca po 400 eur, uznal za vinnú z trestného činu prevádzačstva v zrýchlenom konaní.

Prevádzači prišli k juhomaďarskej obci Mórahalom s tromi autami, ktorými zobrali osem občanov Iraku a sedem občanov Sýrie. Maďarská polícia ich však krátko po tom zastavila a prevádzačov zadržala.

Segedínsky súd bude v zrýchlenom konaní pojednávať aj prípad dvoch srbských prevádzačov, ktorých so sýrskymi utečencami zadržali v pondelok nadránom pri hraničnom priechode Röszke. Podľa výpovede utečencov za odvoz do Rakúska zaplatili po 200 eur, uviedla polícia Čongrádskej župy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.