Čínski stranícki funkcionári poskytovali informácie dalajlámovi

Dalajláma Foto: TASR/AP

Peking 28. januára (TASR) - Jeden z kontrolných orgánov čínskej komunistickej strany oznámil, že 15 straníckych funkcionárov v Tibete vstúpilo do rôznych podzemných organizácií, bojujúcich za nezávislosť Tibetu, a poskytovalo informácie dalajlámovi a jeho stúpencom alebo vyvíjalo činnosť ohrozujúcu bezpečnosť Číny. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

Podľa vyhlásenia disciplinárnej komisie komunistickej strany pre Tibet, zverejnenom na jej internetovej stránke, k odhaleniu priestupkov straníckych funkcionárov došlo ešte vlani a 15-tim z nich boli vymerané bližšie nekonkretizované tresty.

Disciplinárna komisia nezverejnila ani to, do akých zakázaných organizácií členovia čínskej komunistickej strany vstúpili, ani to, aký druh informácií takzvaným tibetským separatistom poskytovali.

Zverejnenie informácií o straníckych činiteľoch podporujúcich tibetský separatizmus je podľa agentúry DPA mimoriadne neobvyklé a poukazuje na pretrvávajúcu nestabilitu v Tibete. Demonštrácie a výtržnosti, ktoré sa v tejto himalájskej oblasti udiali v roku 2008, si vyžiadali mohutné nasadenie čínskych bezpečnostných síl.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.