Svišť predpovedajúci v USA počasie zahryzol starostovi do ucha

Oslava Dňa svišťa v USA Foto: TASR/AP

Washington 3. februára (TASR) - Starosta amerického mesta Sun Prairie vo Wisconsine dostal v pondelok cennú lekciu, že sa nemá príliš približovať k mestskému svišťovi, ktorý predpovedá počasie. Svišť Jimmy sa mu totiž na oslave Dňa svišťa zahryzol do ucha.

Jeho chovateľ ho držal pri tvári starostu Jonathana Freunda a zvieratko to okamžite využilo na zahryznutie sa. Starosta sa mykol, ale statočne pokračoval vo vyhlásení, že Jimmy predpovedal tento rok skorú jar.

Televízna stanica WISC informovala, že oslavy Dňa svišťa v tomto meste s asi 30.000 obyvateľmi nadobudli bizarný charakter, keď ošetrovatelia svišťa Jimmyho, Jerry a Maria Hahnovci, povedali, že ho starosta zle pochopil a zima bude pokračovať ďalších šesť týždňov.

Mesto Sun Prairie neskôr vo vyhlásení iba uviedlo, že starosta vie prekladať Jimmyho predpovede.

Na viacerých miestach Spojených štátov sa v pondelok 2. februára uskutočnili tradičné oslavy Dňa svišťa (Groundhog Day). Ceremónia predpovedania skorého či neskorého konca zimy podľa tieňa svišťa, keď vylezie v tento deň zo svojho brlohu, sa traduje od 18. či 19. storočia a je turistickým magnetom. Tradícia je zmesou pôvodnej indiánskej legendy a zvykov nemeckých prisťahovalcov.

Pozrite si aj fotogalériu:

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.