Maďar sa ulakomil na železničné trakčné vedenie pri Čiernej nad Tisou

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Čierna nad Tisou 3. februára (TASR) - Policajti oddelenia Železničnej polície v Čiernej nad Tisou vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 27-ročného občana Maďarska.

Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, muž má na svedomí krádež trakčného vedenia zo stožiarov v traťovom úseku železničnej stanice Slovenské Nové Mesto a železničnej zastávky Borša. "Celkovo 63 takzvaných prieraziek odcudzil ešte v letných mesiacoch uplynulého roku. Železnici spôsobil škodu viac ako 10.000 eur," dodala.

V pondelok (2.2.) sa na to isté miesto vybral kradnúť opäť. Netušil, že policajti miesto monitorovali a čakali na túto príležitosť. "Od stožiarov trolejového vedenia pri koľaji stihol odcudziť desať prieraziek, spôsobená škoda je asi 1700 eur," doplnila Mésarová. Policajti obvineného zaistili a umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.