Tsipras a Varufakis sú po Bruseli očakávaní v Paríži a Frankfurte

Na kombosnímke grécky minister financií Janis Varufakis (vľavo) a grécky premiér Alexis Tsipras. Foto: TASR/AP

Brusel 4. februára (TASR) - Nový grécky premiér Alexis Tsipras spolu s ministrom financií Janisom Varufakisom v rámci svojho európskeho turné, v snahe získať podporu pre odpustenie dlhu, pricestovali dnes do Bruselu. Európska komisia oznámila, že po stretnutí predsedu komisie Jeana-Clauda Junckera s Tsiprasom nebude očakávaná tlačová konferencia, k dispozícii bude iba tlačové vyhlásenie o výsledkoch ich rokovania.

Tsipras a šéf gréckych financií sú po krátkom pobyte v Bruseli očakávaní v Paríži i vo Frankfurte nad Mohanom, kde je sídlo Európskej centrálnej banky (ECB), jedného z troch hlavných veriteľov Grécka v rámci záchranného finančného programu.

Tsipras zavítal do sídla Európskej komisie o 08.30 h, kde ho očakával Juncker. Krátko pred desiatou hodinou mal na programe rokovania s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom, po čom nasledoval odchod do Paríža, kde je o 13.30 h očakávaný u francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda.

V rámci dnešnej časti európskeho turné má Varufakis na starosti najmä rokovania s predstaviteľmi ECB vo Frankfurte nad Mohanom, ktoré predchádzajú kľúčovému štvrtkovému stretnutiu v Berlíne s nemeckým ministrom financií Wolfgangom Schäublom. V Berlíne sa očakávajú ťažké rokovania, lebo Schäuble patrí medzi najväčších odporcov zmiernenia gréckeho dlhu, o čo sa usiluje nová grécka vláda.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.