Slovenská pošta aj v tomto roku vyhlásila súťaž o najkrajší list

Ilustračné foto Foto: Patrik Gerši/TASR

Bratislava 5. februára (TASR) - Deti a mladí ľudia do 15 rokov sa môžu aj v tomto roku zapojiť do súťaže o najkrajší list. Ten vyhlásila Slovenská pošta v spolupráci s ministerstvom dopravy. Aktuálnou témou tohto ročníka je "Povedz nám o svete, v ktorom by si chcel vyrastať".

Týmto sa pripojili k iniciatíve Svetovej poštovej únie (SPÚ), ktorá sa dlhodobo snaží podporovať mladú tvorbu zameranú na vyjadrenie vlastných myšlienok a zdôrazniť význam písomného kontaktu pri budovaní medziľudských vzťahov. Ako uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová, hlavným poslaním súťaže je zachovanie tradičnej listovej komunikácie, ktorá má podľa nej omnoho osobnejší charakter ako komunikácia elektronická.

Záujemcovia môžu napísať originálny list buď rukou, alebo na počítači v rozsahu 500 až 800 slov v slovenskom alebo anglickom jazyku. Víťaz získa rodinný pobyt v horskom prostredí a jeho list postúpi do medzinárodného kola súťaže.

Listy je potrebné posielať do konca marca na adresy Slovenská pošta, odbor komunikácie, Partizánska cesta 9, 975 99 Banská Bystrica alebo najkrajsilist@slposta.sk.

"Listová komunikácia je stále živá aj napriek výraznému pokroku elektronických služieb. Svedčí o tom aj 300 miliónov listových a balíkových zásielok 1. a 2. triedy, reklamných adresovaných zásielok a poštových peňažných poukazov, ktoré Slovenská pošta prepraví každý rok," priblížila hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.