KDH: Novela rokovacieho poriadku má zabezpečiť, aby neškodila rodine

Ján Figeľ Foto: TASR – Štefan Puškáš

Bratislava 6. februára (TASR) - Novela rokovacieho poriadku z dielne KDH má zabezpečiť, aby zákony neškodili rodine, manželstvu a rodinnému prostrediu. Ako sa bude dosah na rodinu posudzovať či merať, šéf hnutia Ján Figeľ nespresnil.

Podľa neho je podstatné, že sa pri každom zákone bude premýšľať a hovoriť o tom, aký vplyv môže mať na rodinu. V súčasnosti sa povinne skúmajú vplyvy návrhu zákona na verejné financie, na podnikateľské a životné prostredie, na obyvateľov a zamestnanosť. KDH to nestačí. Chcú povinne skúmať vplyv navrhovanej legislatívy na manželstvo, rodinu a rodinné prostredie.

"Takouto úpravou dôjde k zvýšeniu ochrany manželstva a rodiny v súlade s ústavou, so základnými zásadami zákona o rodine a s cieľmi stanovenými ústavodarcom," tvrdí Figeľ. Podľa jeho slov zmena Ústavy SR, ktorá od septembra posilnila ochranu a podporu manželstva, bola východiskom pri tomto návrhu.

KDH je presvedčené, že jedným z predpokladov pre zabezpečenie účinnej ochrany manželstva a rodiny zákonom je aj posudzovanie vplyvu navrhovaného zákona, a to najmä s ohľadom na jeho hospodársky a finančný dosah na manželstvo, rodinu a rodinné prostredie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.