Polícia počas referenda dohliadne na verejný poriadok

Na snímke Ľubomír Ábel (PZ SR) počas tlačovej konferencie. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 6. februára (TASR) - Počas sobotňajšieho (7.2) referenda vykoná polícia bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku. Od skorého rána až do ukončenia referenda budú policajné hliadky venovať zvýšenú pozornosť ochrane sídiel komisií pre referendum a ich blízkemu okoliu. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru v Bratislave Denisa Baloghová.

"Taktiež zabezpečíme ochranu pri prevoze výsledkov z obvodných komisií do Ústrednej komisie pre referendum," podotkla hovorkyňa.

V mestách a obciach budú podľa jej slov dohliadať na verejný poriadok motorizované, ale aj pešie policajné hliadky. "V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície. V prípade potreby sú pripravené aj ďalšie špeciálne policajné útvary a pyrotechnici.

"Sme pripravení zabezpečiť nerušený priebeh referenda. Vyčlenili sme dostatočný počet síl a prostriedkov, aby sme túto úlohu zvládli," povedal viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.