Bratislava nariadila celomestský posyp

Bratislava, aktuálna situácia, 9. februára 2015 Foto: Lucia Illanitzová

Bratislava 9. februára (TASR) - Vzhľadom na husté sneženie vyhlásili v Bratislave o 9.00 h celomestský posyp. V teréne je všetka technika i pracovníci, ktorí zabezpečujú čistenie ciest, chodníkov lávok či priestorov zastávok MHD.

"V súčasnosti nemáme hlásené vážnejšie problémy so zjazdnosťou ciest, situáciu však neustále monitorujeme a vyhodnocujeme," uviedla Martina Halušková z mediálneho referátu magistrátu Hl. mesta SR Bratislavy.

Hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová informovala, že linky MHD premávajú bez meškaní. "Výnimkou je linka č. 147 z Hodžovho námestia na Búdkovú cestu, ktorá nepremáva z dôvodu nezjazdnosti komunikácií," uviedla Volfová.

Linky MHD môžu meškať až 20 minút

Husté sneženie spôsobuje v Bratislave meškanie liniek MHD, ktoré môžu mať zdržanie od 10 do 20 minút. TASR o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Spresnila, že problémy sú najmä v kopcovitých terénoch. "Od 9.40 do 10.45 h bola nezjazdná Alexyho ulica, z tohto dôvodu bola linka č. 23 v tomto čase obojsmerne odklonená cez Harmincovu ulicu," oznámila Volfová. Dodala, že linku č. 147, ktorá nepremáva od 10.06 h, ktorú musel dispečing DPB pozastaviť pre nezjazdnosť komunikácií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.