Francúzska centrálna banka zvýšila odhad rastu HDP

Ilustračná fotografia Foto: TASR/AP

Paríž 9. februára (TASR) - Francúzska centrálna banka zlepšila svoju predpoveď pre druhú najväčšiu ekonomiku eurozóny a očakáva zrýchlenie jej rastu v prvých troch mesiacoch tohto roka. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Podľa najnovšieho prieskumu centrálnej banky v Paríži sa hrubý domáci produkt (HDP) Francúzska v 1. štvrťroku 2015 v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom pravdepodobne zvýši o 0,4 %. Ešte v januári pritom banka odhadovala, že stúpne len veľmi mierne, a to o 0,1 %.

Prieskum tiež ukázal, že dôvera podnikateľov z francúzskeho výrobného sektora sa v januári nečakane zlepšila. Hodnota príslušného indexu vzrástla na 98 bodov z decembrových 97 bodov, zatiaľ čo ekonómovia predpovedali, že bude stagnovať. Nálada podnikateľov v sektore služieb sa v januári nezmenila, ale v stavebnom sektore mierne klesla.

Európska komisia minulý týždeň vo svojej najnovšej prognóze zvýšila odhad rastu francúzskej ekonomiky v tomto roku na 1 % z pôvodných 0,7 % a v nasledujúcom roku 2016 očakáva jeho zrýchlenie na 1,8 %, a nie na 1,5 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.