V niektorých okresoch vyhlásili prvý kalamitný stupeň

Vytrvalé sneženie na severe Slovenska v širokom okolí Žiliny sťažuje situáciu na cestách. Veľkú pozornosť počas jazdy musia dávať vodiči aj na ceste medzi Kráľovanmi a Vrútkami, kde je aj hmla. Kraľovany, 9. februára 2015. Foto: TASR - Pavol Ďurčo

Bratislava 9. februára (TASR) - Na cestách v okresoch Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín a Poprad sa tvoria snehové jazyky a záveje, v uvedených okresoch vyhlásili 1. kalamitný stupeň. Slovenská správa ciest (SSC) informuje o tejto skutočnosti na stránke www.zjazdnost.sk.

VIDEO: Neostala uchránená ani Bratislava. Na mesto sa valí kalamita

Cestári tiež upozorňujú, že na ceste I. triedy medzi Sencom a Sereďou je na niektorých miestach až 10 cm vrstva zľadovateného snehu. Pred rizikom zľadovateného snehu varujú aj v prípade ciest okresov Trnava, Piešťany, Hlohovec a Galanta.

SSC zároveň informuje, že na diaľnici D1 pri Hričovskom Podhradí a v celom okrese Čadca je znížená dohľadnosť na 100 m. Obmedzenie spôsobuje husté sneženie. Horský priechod Čertovica je po nedeľňajšom (8.2.) páde lavíny naďalej neprejazdný.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.