Na R1 pribudne viac ako 15 kilometrov oplotenia

Ilustračné foto, R1 Foto: TASR/Henrich Mišovič

Hronský Beňadik 25. februára (TASR) - Na rýchlostnej ceste R1 v úseku Hronský Beňadik – Lehôtka pod Brehmi pribudne v priebehu tohto roka 15,3 km oplotenia, ktoré zvýši bezpečnosť motoristov. TASR o tom informoval hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Michal Fúrik.

NDS začne s realizáciou oplotenia na rýchlostnej ceste R1 v úseku Hronský Beňadik – Lehôtka pod Brehmi v apríli 2015. Celková výška investície predstavuje 251.900 eur.

"Oplotenie je dôležitý prvok bezpečnosti. Tam, kde je diaľnica chránená plotom, výrazne klesol počet zrážok motoristov so zverou," dodal v tejto súvislosti hovorca.

V tomto roku vyrastie pozdĺž slovenských diaľnic a rýchlostných ciest takmer 134 km oplotenia. NDS plánuje oplotiť úseky D1 Ivachnová – Liptovský Mikuláš, Prešov – Budimír, D2 štátna hranica SR/ČR – Malacky, Lozorno – Lamač, R1 Trnava – Nitra, R1A privádzač Nitra, R4 Košice.

V minulom roku Národná diaľničná spoločnosť oplotila 101,3 km diaľnic a rýchlostných ciest. Oplotenie je nevyhnutnou súčasťou bezpečnostných prvkov diaľnic, ktoré chránia motoristov a zver pred ich vzájomnými kolíziami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.