Vandali podpálili palestínsku mešitu v Predjordánsku

Jeruzalem, ilustračné foto Foto: TASR/AP

Jeruzalem 25. februára (TASR) - Palestínska mešita v Predjordánsku sa stala dnes nadránom terčom útoku vandalov, ktorí ju podpálili a na mieste zanechali nápisy v hebrejčine. Hlavnými podozrivými sú židovskí extrémisti, informovala agentúra AP.

Guvernér betlehemského regiónu potvrdil, že mešitu v dedine Džabá podpálili neznámi páchatelia dnes na úsvite, pričom okrem stien poškodili aj podlahu s kobercami a rozbili okná.

Požiar vznietil horiaci predmet vhodený dovnútra budovy. Úplnému zničeniu mešity zabránil len pohotový zásah miestnych obyvateľov.

Podľa informácií izraelských médií na stenách zostali okrem židovskej Dávidovej hviezdy aj heslá používané židovskými extrémistami. Prípad začala vyšetrovať izraelská armáda.

Pravicoví židovskí radikáli v posledných rokoch opakovane útočia na mešity, kostoly, palestínske vozidlá, a dokonca aj na izraelské vojenské základne a umiernené židovské skupiny. Týmto spôsobom protestujú proti opatreniam izraelskej vlády, ktoré sa týkajú aktivít židovských usadlíkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.