Ceny ropy po predchádzajúcom prudkom raste klesli

Foto: TASR/AP

Londýn 26. februára (TASR) - Ceny ropy dnes zaznamenali mierny pokles po tom, ako na záver stredajšieho obchodovania (25.2.) evidovali prudký rast, pričom cena ropy Brent prekonala úroveň 61,60 USD za barel (159 litrov) a cena WTI dosiahla takmer 51 USD/barel. Následne však trhy zareagovali na informácie o vysokom raste zásob ropy v USA. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ceny ropy na obidvoch stranách Atlantiku zaznamenali na záver stredajšieho obchodovania najvyšší rast za posledné dva týždne. Na jednej strane ich podporili vyhlásenia saudskoarabského ministra ropného priemyslu, že trh s ropou je pokojný a globálny dopyt postupne rastie a na druhej nečakaný rast aktivity čínskeho výrobného sektora. V reakcii na tieto informácie cena americkej ropy WTI vzrástla o vyše 3 % na 50,99 USD/barel a cena Brentu o vyše 5 % na 61,63 USD/barel.

Neskôr však trhy zareagovali na správu amerického ministerstva energetiky, že zásoby ropy v USA vzrástli v minulom týždni o 8,4 milióna na 434,1 milióna barelov po tom, ako rafinérie obmedzili produkciu. To je nový rekord, už siedmy týždeň po sebe.

Cena Brentu s dodávkou v apríli klesla dnes do 09.01 h SEČ o 21 centov na 61,42 USD (54,13 eura) za barel. Cena americkej ľahkej ropy WTI zaznamenala pokles o 34 centov na 50,65 USD/barel.

(1 EUR = 1,1346 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.