Philip Hammond: Separatisti na Ukrajine už minskú dohodu porušili

Philip Hammond Foto: TASR/AP

Budapešť 27. februára (TASR) - Separatisti na Ukrajine už minskú dohodu porušili: hladina otvoreného konfliktu sa síce znížila, nie je však jasné, čo separatisti urobia, preto treba byť pripravený na každú možnosť, vyhlásil dnes v Budapešti britský minister zahraničných vecí Philip Hammond po schôdzke so šéfom maďarskej diplomacie Péterom Szijjártóm.

Podľa agentúry MTI Hammond, ktorý priletel vo štvrtok na pozvanie Szijjártóa na dvojdňovú návštevu Budapešti, vyjadril názor, že Rusko presadzuje svoje záujmy čoraz väčšou silou.

Ako dodal, sankcie Európskej únie sú účinné, ale Rusko sa snaží krajinu rozdeliť. "Sankcie budú trvať dovtedy, kým strany nesplnia svoje záväzky vyplývajúce z minskej dohody," zdôraznil Hammond, podľa ktorého nemožno dopustiť, aby sa ukrajinské ozbrojené sily rozpadli, avšak napriek tomu Ukrajine zatiaľ nebudú dodané zbrane.

Ministri sa zhodli v tom, že riešenie ukrajinskej krízy je možné iba mierovým spôsobom, preto vyzvali obe strany na dodržiavanie minskej dohody.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.