V okrese Prešov a Svidník budú doplňovacie voľby

Ilustračné foto, voľby v Estónsku. Foto: TASR/AP

Nižná Písaná/Brežany/Podhradík 4. marca (TASR) – V obci Brežany v okrese Prešov si v sobotu (7. 3.) v doplňovacích voľbách zvolia nového starostu. V Podhradíku, okres Prešov, budú voliť jedného poslanca a podobný prípad je aj v obci Nižná Písaná v okrese Svidník, kde tiež v sobotu prebehnú voľby.

V obci Brežany sa podľa vedúceho Odboru všeobecnej a vnútornej správy okresného úradu v Prešove Eugena Longauera nepodarilo zvoliť starostu v novembrových voľbách preto, že obaja kandidáti získali zhodný počet hlasov. Kandidátka KDH Martina Bednárová aj kandidát strany SMER-SD Jaroslav Kočamba mali 54 hlasov. Voľby sa zopakujú v sobotu a znova sa tu o post starostu uchádzajú dvaja kandidáti.

Obec Nižná Písaná má jedno voľné miesto v obecnom zastupiteľstve. V novembri tu zvolili dvoch poslancov a na tretie miesto sa teraz hlásia ďalší traja uchádzači. Podobný prípad je aj v Podhradíku, kde mali v novembri iba dvoch uchádzačov o post poslanca a v sobotu si tu zvolia tretieho poslanca do zastupiteľstva. Voľby tu musia prebehnúť preto, lebo minimálny počet poslancov v obecnom zastupiteľstve sú traja.

Doplňovacie voľby sa mali konať aj v obci Ondavka v okrese Bardejov, no v dedinke s ani nie 20 obyvateľmi a s deviatimi exekúciami na majetku nemá nikto záujem o post starostu ani o post poslanca. Súčasný 78-ročný starosta Andrej Marčišin sa plánuje tiež svojej funkcie vzdať v polovici apríla, keď to budú dva roky, čo do nej nastúpil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.