Film Tak ďaleko, tak blízko odhalí divákom nepoznaný svet

Scéna z filmu Tak ďaleko, tak blízko Foto: Youtube.com

Bratislava 14. marca (TASR) - Tému autizmu, ktorý je v našej spoločnosti stále určitým tabu, otvára vo svojom novom filme Tak ďaleko, tak blízko Jaro Vojtek. Vlani mal v slovenských kinách premiéru jeho celovečerný hraný film Deti, ktorého ústrednou témou bol vzťah rodičov a ich detí. Snímka pozostávala zo štyroch poviedkových príbehov, pričom jeden z nich bol práve o vzťahu otca a jeho syna, ktorý trpí autizmom. Už v tejto poviedke akoby režisér naznačil cestu, ktorou sa bude ďalej uberať.

Film Tak ďaleko, tak blízko vznikal dlhých sedem rokov, počas ktorých úspešný dokumentarista zaznamenával dospievanie štyroch detí s rôznymi druhmi autizmu. Tak vážnu tému poňal pozitívne a s ľahkosťou, hlavných hrdinov si divák okamžite obľúbi a o to intenzívnejšie s nimi prežíva ich každodennú realitu.

Medzinárodné výskumy potvrdili, že takmer každé stodesiate dieťa dnes trpí poruchou autistického spektra. Neexistujú presné štatistiky o tom, koľko ľudí na Slovensku trpí touto vývinovou poruchou. Isté je len to, že ich počet dramaticky stúpa.

Nový film Jara Vojteka Tak ďaleko, tak blízko uvedie do kín Itafilm od 2. apríla. TASR informovala za distribučnú spoločnosť Martina Kalová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.