Tatar skóroval, jeho gól však nepomohol červeným krídlam k víťazstvu

Tomáš Tatar oslavuje gól, ktorý vsietil do bránky Tampa Bay počas druhej tretiny zápasu 20. marca 2015. Foto: TASR/AP Photo

New York 21. marca (TASR) - Ani gól slovenského hokejistu Tomáša Tatara nepomohol Detroitu k víťazstvu a "červené krídla" zaznamenali v zámorskej NHL druhú prehru za sebou. V noci na sobotu podľahli na ľade Tampy Bay 1:3, pričom jediný presný zásah hostí zaznamenal v 27. minúte počas presilovky práve Tatar.

Dvadsaťštyriročný útočník sa najlepšie zorientoval v skrumáži, ktorá nastala pred domácou bránkou a zasunul puk do siete. Na konto si tak pripísal v tejto sezóne gól s poradovým číslom 26. Tatar svojím presným zásahom v tej chvíli upravil stav stretnutia na 1:1, no zo strany Detroitu to bola jediná gólová radosť. Rozuzlenie priniesla záverečná 20-minútovka, v ktorej najprv Alex Killorn po peknej akcii s Jonathanom Drouinom a Victorom Hedmanom poslal Tampu do vedenia 2:1 a výsledok spečatil gólom do prázdnej bránky Steven Stamkos. Veľkou oporou domácich bol brankár Ben Bishop, v zápase sa prezentoval 30 úspešnými zákrokmi, čo mu vynieslo honor prvej hviezdy. Tampe sa v tejto sezóne proti Detroitu darí - vo všetkých troch doterajších zápasoch mala navrch. "V úvodných dvoch tretinách sme nehrali práve najlepšie, ale v treťom dejstve sa to otočilo. Čakali sme, že bude to dnes bude veľmi napínavé, v podstate aj bolo," uviedol Stamkos.

Do zápasu zasiahol aj Tatarov krajan a tímový kolega Tomáš Jurčo, ktorý si počas 10-minútového pobytu na ľade pripísal dva neúspešné strelecké pokusy.

Posledný tím Východnej konferencie Buffalo nestačil na New Jersey a prehral 1:3. Sabres sa v poslednom čase vôbec nedarí, z uplynulých deviatich zápasov zvíťazili len v jednom. Hrdinom hostí bol Steve Bernier, ktorý prelomil gólové suchoty a v noci na sobotu strelil dva góly. Predtým naposledy skóroval 14. februára. "Odvtedy ubehlo 14 zápasov, ale myslím si, že celkovo ako tím sme hrali dobre. Nikdy sa príliš nestarám o nejaké štatistiky a podobné veci, gól samozrejme poteší. Treba ale povedať, že dnes každý odviedol naozaj veľký kus práce," cituje web nhl.com Berniera, ktorého druhý gól do siete Buffala bol jeho jubilejným 100.

V drese "šablí" odohral slovenský obranca Andrej Meszároš 20:36 minút, štatistiky si však nevylepšil.

V treťom nočnom zápase si líder západu Anaheim poradil s Coloradom 3:2 až po predĺžení a natiahol sériu výhier na číslo štyri. Skóre otvoril po necelých štyroch minútach hry Jiří Sekáč, ktorý potiahol puk poza bránku a aj za pomoci tyčky prekonal Semjona Varlamova. Po bezgólovej druhej tretine "lavínam" vyšiel úvod tretej časti a dokonca v oslabení otočili skóre vo svoj prospech. Vzápätí odpovedal Rickard Rakell a vyrovnal na 2:2. Domácim sa nepodarilo strelil vytúžený víťazný gól v riadnom hracom čase, aj napriek tomu, že mali v celom zápase jasnú streleckú prevahu (40:24) a zvlášť v záverečnom dejstve prestrieľali Colorado 13:5. V predĺžení napokon rozhodol Corey Perry. Anaheimu sa v uplynulých zápasoch vždy naklonilo šťastie v tretej tretine, keď v troch zápasoch v rade dokázali práve v záverečnej časti zmazať manko. "Neviem, čím to je, ale pracujeme omnoho tvrdšie. Myslím si, že presvedčenie, že sa dá vyhrať, nám vždy dáva šancu zabojovať o lepší výsledok," skonštatoval tréner Anaheimu Bruce Boudreau.

sumáre:

BUFFALO - NEW JERSEY 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 52. Moulson (Ennis, Gionta) - 30. Bernier (Gomez, Henrique), 34. Bernier (Henrique, Gomez), 49. Tootoo. Brankári: Lindbäck - Kinkaid, strely na bránku: 29:27, 19.070 divákov.

TAMPA BAY - DETROIT 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 22. Stralman (Hedman, Palát), 51. Killorn (Hedman, Drouin), 60. Stamkos (Boyle, Palát) - 27. TATAR. Brankári: Bishop - Howard, strely na bránku: 32:31, 19.204 divákov.

ANAHEIM - COLORADO 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 4. Sekáč (Fleischmann, Rakell), 50. Rakell (Despres, Sekáč), 62. Perry (Vatanen) - 46. Iginla (Duchene, Hejda), 48. O'Reilly. Brankári: Andersen - Varlamov, strely na bránku: 40:24, 17.313 divákov.

Slováci v akcii:

Andrej Meszároš (Buffalo) 20:36 0 0 0 0 0 0

Tomáš Tatar (Detroit) 16:28 1 0 1 0 3 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 10:01 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/