Ponitrianske múzeum predstaví trofeje poľovnej zveri

Ilustračné foto Foto: TASR/Svätopluk Písecký

Nitra 21. marca (TASR) – Slávnostné fanfáry Halali Tria z Nitry otvoria 27. marca v priestoroch Ponitrianskeho múzea 29. ročník výstavy Trofeje poľovnej zveri, ktorá predstaví výsledky chovateľskej práce poľovníkov v pôsobnosti Obvodnej poľovníckej komory v Nitre.

"Vystavované trofeje sú odrazom nielen samotnej úrovne genofondu, ale aj celého systému celoročnej starostlivosti o zver ako zložky prírodného bohatstva Slovenskej republiky," informovala Ľubica Packová-Zahradárová z Ponitrianskeho múzea.

Vystavených bude 438 trofejí raticovej zveri (jelenej, danielej, srnčej, muflonej a diviačej) a lebiek šeliem ulovených v poľovníckej sezóne 2014/2015. Vystavené trofeje a sprievodný katalóg poskytnú prehľad o počte zveri v revíroch, správnom selektívnom love trofejových jedincov, ako i bodovaní trofejí a udeľovaní medailí. Trofeje doplnia preparáty poľovných druhov zveri zo zbierok Ponitrianskeho múzea. Výstava potrvá do 26. apríla tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.