V Bratislavskom kraji bude popoludní osobitná kontrola na cestách

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 21. marca (TASR) - Pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, disciplínu jej účastníkov a najmä eliminovať počet dopravných nehôd s tragickými následkami na životoch a zdraví je cieľom dnešnej popoludňajšej osobitnej kontroly na cestách v Bratislavskom kraji. Policajti sa budú zameriavať na dodržiavanie najvyššej povolenej rýchlosti, dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok pred alebo počas jazdy.

Pozornosť počas kontroly budú policajti osobitne venovať aj dodržiavaniu pravidiel cestnej premávky jej nemotorovými účastníkmi. A to s dôrazom na používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti cyklistami a chodcami v blízkosti priechodov pre chodcov, škôl, zastávok hromadnej dopravy osôb, parkovísk či parkov. Kontrolovať sa bude aj dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy a technická spôsobilosť vozidiel.

Polícia v Bratislavskom kraji opätovne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dôsledne dodržiavali ustanovenia zákona o cestnej premávke, správali sa disciplinovane a ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a nepreceňovali svoje schopnosti. Každý z účastníkov cestnej premávky totiž môže svojím zodpovedným prístupom predchádzať nešťastiam na cestách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.