Bankový a nebankový register si budú vymieňať informácie o klientoch

Ilustračné foto Foto:

Bratislava 23. marca (TASR) - Bankový a nebankový úverový register sa spájajú, aby vedeli banky či nebankové spoločnosti komplexnejšie vyhodnocovať žiadateľov o úver. Medzi Spoločným registrom bankových informácií (SRBI) a Nebankovým registrom klientskych informácií (NRKI) tak bude prebiehať výmena informácií pri preverovaní žiadateľov o úver. Informovala o tom dnes spoločnosť CRIF – Slovak Credit Bureau, ktorá zabezpečuje prevádzku oboch registrov.

"Registre týmto krokom navyše pre svojich užívateľov už v predstihu naplnili požiadavky aktuálnej novely zákona o spotrebiteľských úveroch na preverovanie údajov v elektronickom registri údajov o spotrebiteľských úveroch," doplnil konateľ spoločnosti Ján Budinský.

Bankový register poskytuje už viac ako 10 rokov služby bankovému sektoru, pričom v súčasnosti ho aktívne využíva 17 retailových bánk a pobočiek zahraničných bánk pôsobiacich na Slovensku. V nebankovom registri pôsobí 12 najvýznamnejších leasingových spoločností a spoločností splátkového predaja. Registre v súčasnosti evidujú údaje o súčasných alebo minulých záväzkoch pri viac ako polovici populácie Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.