Germanwings dnes z Barcelony vypravila lietadlo do Düsseldorfu

Zamestnanci letiska kráčajú k miestu, kde ľudia čakajú na informácie letu z Barcelony nemeckej leteckej spoločnosti Germanwings na letisku v Düsseldorfe 24. marca 2015. Foto: TASR/AP/Frank Augstein

Barcelona 25. marca (TASR) - Nemecká nízkonákladová spoločnosť Germanwings dnes z katalánskej Barcelony vypravila lietadlo na pravidelný let do Düsseldorfu. Ide o rovnaký let, aký sa v utorok skončil tragicky - zrútením lietadla Airbus A320 vo francúzskych Alpách, pričom zahynulo všetkých 150 ľudí na palube.

Časť cestujúcich dnes síce prišla na barcelonské letisko El Prat, aby zrušili svoju letenku, iní sa však rozhodli letieť a zaregistrovali sa, lebo "život ide ďalej." Viacerí ale priznali, že majú strach, väčší ako zvyčajne, informovala francúzska internetová televízia i-Télé.

Z barcelonského letiska dnes do Marseille odcestuje španielsky premiér Mariano Rajoy, ktorý sa potom presunie do horskej obce Seyne-les-Alpes, kam dnes popoludní dorazí aj prezident Francois Hollande a nemecká kancelárka Angela Merkelová, aby sa na mieste oboznámili s priebehom pátracích prác. Dnes v obci očakávajú aj príbuzných obetí. Pre rodiny zo Španielska vypravia dnes z Barcelony letecký špeciál.

Spoločnosť Germanwings dnes uviedla, že bola nútená zrušiť jeden let. Na ostatných linkách zabezpečuje dopravu podľa letového poriadku.

Už v utorok večer informovala, že časť posádok vzhľadom na utorkovú tragédiu nie je schopná plniť si svoje povinnosti, čo vedenie spoločnosti vzalo na vedomie vzhľadom na to, že mnohí pri nešťastí v Alpách stratili blízkych kolegov či priateľov.

Letecká spoločnosť Lufthansa, ktorej patria aj Germanwings, vyzvala svojich zamestnancov, aby si dnes o 10.53 h, keď v utorok došlo k pádu lietadla, uctili pamiatku obetí minútou ticha.

Letisko v západonemeckom Düsseldorfe dnes oznámilo, že dnes sú lety spoločnosti Germanwings do Barcelony anulované.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.