Sily jemenského prezidenta získali späť letisko v Adene

Ľudia prehľadávajú trosky domov a pátrajú po ľuďoch, ktorí prežili letecký útok na obytnú štvrť pri letisku v jemenskom meste Saná 26. marca 2015. Saudská Arábia nasadila do vojenskej operácie proti jemenským húsíom 100 bojových lietadiel a 150.000 vojakov. Saudská Arábia a jej spojenci z krajín Perzského zálivu dnes začali vojenskú operáciu proti húsíjským povstalcom v Jemene, ktorí zosilnili svoje zovretie juhojemenského prístavu Aden. Cieľom operácie je "chrániť a brániť legitímnu vládu" jemenského prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího. Foto: TASR/AP

Aden 26. marca (TASR) - Jednotky verné jemenskému prezidentovi Abdovi Rabbuhovi Mansúrovi Hádímu dobyli dnes po prudkých zrážkach so šiitskými militantmi letisko v meste Aden na juhu Jemenu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na tamojšieho predstaviteľa.

Hadího jednotky stratili kontrolu nad adenským letiskom v stredu po bojoch s vojakmi lojálnymi voči bývalému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi, ktorí sú spojencami húsíov. Sálih si napriek svojmu vynútenému odchodu z úradu z roku 2011 stále udržuje v Jemene silný politický vplyv, najmä v radoch armády.

Podľa bezpečnostných predstaviteľov v Jemene nálety Saudskej Arábie zasiahli vojenské budovy v meste Saná ovládané šiitskymi milíciami, informovala agentúra AP.

Na záberoch saudskoarabskej televízie al-Hadas bolo vidno ožarujúce svetlá a zvuky pripomínajúce guľometnú paľbu.

Saudská Arábia a jej spojenci z krajín Perzského zálivu dnes začali vojenskú operáciu proti húsíjským povstalcom v Jemene. Cieľom operácie je "chrániť a brániť legitímnu vládu" jemenského prezidenta Hádího.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.