Kórea a Spojené štáty začali rozsiahle spoločné námorné cvičenie

Americké a juhokórejské vojenské sily začali každoročné vojenské manévre. Na snímke vylodenie amerických jednotiek, archívne foto Foto: TASR/AP

Soul 27. marca (TASR) - Kórea a Spojené štáty spustili dnes rozsiahle spoločné námorné cvičenie zamerané na zvýšenie schopnosti spolupráce vo vyloďovacích operáciách medzi týmito spojeneckými silami. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na juhokórejské vojnové námorníctvo.

Päťdňové manévre sa konajú v blízkosti prístavného mesta Pchohang v južnej časti Kórey a sú súčasťou každoročného cvičenia vyloďovania, známeho ako Sangjong. Zúčastňuje sa ich 7600 námorníkov z oboch krajín, 30 námorných plavidiel, 80 lietadiel a 40 obrnených vozidiel.

Medzi nimi sú aj tri vrtuľníkové výsadkové lode amerického vojnového námorníctva - Bonhomme Richard (LHD-6), Green Bay (LPD-20) a Ashland (LSD-48). Vojaci budú nacvičovať námorný prieskum, infiltračnú taktiku a streľbu.

Manévre Sangjong sú súčasťou prebiehajúcich každoročných americko-kórejských vojenských cvičení Foal Eagle, ktoré sa majú ukončiť 24. apríla. Celkovo sa na nich zúčastňuje 200.000 kórejských a 3700 amerických vojakov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.